MONORAY VİNÇLER

Elektrikli motor sistemleri eşliğinde hareket eden monoray vinç çeşitleri, özelliklerine ve yapılarına bağlı olarak değişiklik gösterir. Yükleme kaldırma işlemlerinde profesyonel çözümler sunan bu ürünlerdir. Monoray vinç tek bir hareket yolundan imal edilmiş raylı sisteme verilen addır. Bu raylı sistemle bir düzlem içerisinde yük kaldırıp hareket edebilen vinçlere de “monoray caraskal” denir. Monoray caraskalların rayları çelik konstrüksiyondan imal edilir. Vinçler, rayların bulunduğu düzlemde ileri geri ve yukarı aşağı olmak üzere 4 yönde, iki boyutlu hareket edebilirler.Uzun ömürlü olan Monoray Caraskalın Vinç kısımları, vince askılı kumanda ile kontrol edilir. Dilerseniz uzaktan kumanda da entegre edilebilir. Montajı oldukça basit olan monoray vincin bakımıda basittir.Herhangi bir gürültü kirliliği yapmamaktadır. Monoray caraskallar modellere göre manyetik ve diskli frenler sayesinde hareket esnasındaki vincin yumuşak şekilde durma kabiliyeti vardır. Böylece emniyetli kaldırma ve taşıma sağlanır.


Monoray vinç çeşitleri

Günümüzde endüstri alanında üç çeşit monoray vinç bulunmaktadır. Bunlarda sırasıyla şu sekildedir;


Sabit halatlı
Arabalı halatlı
Çift raylı arabalı

MONORAY VİNÇİN KULLANIM ALANLARI

 Monoray vinç tek bir hareket yolundan oluşan raylı sistemlere denir. Bu raylı sistemler üzerinde aşağı, yukarı, ileri ve geri olmak üzere 4 farklı yönde hareket ederek yük kaldırabilen vinçlere monoray vinç adı verilir. Vinç rayları sağlam ve çelikten üretilmiştir. Monoray vinçler, oldukça ağır yükler kaldırabildiği için ağır sanayi depoları ve fabrikalarda kullanılır. Yük kapasitesi 160-63.000 kilogram arasında olduğu için fabrikalarda ve tersanelerde ağır tonajlı sanayi ürünleri bu sistemle rahatça taşınabilir.

Bunların yanı sıra; kazı çalışmaları, tır ve ağır araç tamirhaneleri, silalar, limanlar, antrepolar, maden ve döküm ocakları da monoray vinç'in başlıca kullanım alanlarıdır. Monoray vinçler arabalı halatlı, sabit halatlı, çift raylı arabalı olmak üzere 3 çeşittir. Bunlar arasında monoray caraskal ve monoray zincirli vinçler yer alır. Her birinin yük taşıma kapasitesi birbirinden farklı olmak üzere ortalama 20.000-63.000 ağırlığına kadar yük taşıyabilirler. 

adana tavan vinci, adana tavan vinci servisi, adana tavan vinç servisi, vinç bakımı , vinç imalat, tavan vinci, adana vinç servisi, vinç servisi, vinç servisi adana, köprülü vinç, portal vinç, monoray vinç, vinç halatı, vinç klavuzu, yük asansörü, adana yük asansörü, yük asansörü imalat, adana yük asansörü imalat, pergel vinç, vinç bakım onarım, vinç pano, vinç sürücü, vinç inverter, vinç halat değişimi, vinç kontaktör, vinç uzaktan kumanda, vinç kumanda, vinç kumandası,