Pergel Vinçler pergel vinçler

PERGEL VİNÇ

Pergel vinçler ihtiyaca göre üretilmiş ve mekansal uyum sağlayan, işi kolaylaştıran bir kaldırma, indirme, taşıma, aktarma, boşaltma uygulaması işini devam ettiren bir mekanizmadır. Duvara ya da tavana monte edilerek istenilen açıya göre hareket edebildiği için pergel vinç olarak adlandırılmıştır. Pergel vincin genel olarak kullanımı kapalı alan üzerinden geliştirilmiştir. Mekanın yetersiz olması sebebiyle diğer vinç türlerinin kullanılamaması pergel vinçleri zorunlu hale getirmiştir.

Pergel vinç modelleri iki kısımda ele alınabilmektedir. Birinci grup duvara monte edilen pergel vinçlerdir. Duvara monte edilebilmesi için mekanın iç yüksekliğinin alçak olmaması gerekmektedir. Öte yandan yere monte edilen pergel vinçler bulunmaktadır. Bu pergel vinçler ise duvarın elverişsiz ya da ortamın zorunlu şartlarından dolayı yer monteli olmaktadır. Her ikisinde de yüksek yük kaldırma kapasitesine sahiptir.

Pergel Vinç Nerelerde Kullanılır?

Pergel vinçlerin genel kullanım alanı iç mekanlardır. Ancak kimi zaman dış alanlarda da kullanılmaktadır. Farklı açılarda indirme-kaldırma özelliğine sahip olması işlevsel çalışmasına olanak vermektedir. İşte tam da bu noktada pergel vincin iş sahasındaki yerinin belirlenmesi son derece önemli olmaktadır. Üretici ve lojistik firmaların sıklıkla tercih ettiği pergel vinçler her sektörde çözüm sağlayıcı birer vinç türü olarak öne çıkmaktadır. Pergel vinç kullanımının yaygın olduğu alan ve sektörler aşağıdaki gibi sıralanmıştır:

Lojistik sektörü

İnşaat sektörü

Sanayi sektörü

Ağır sanayi sektörü

Otomotiv sektörü

Tekstil sektörü

Tersaneler

Depo ve Silolar

Pergel Vinç Özellikleri Nelerdir?

Pergel vinçler kendi yapısal özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Genel olarak özellikleri aşağıdaki gibidir;

Pergel vinçler hem yere hem de duvara monte edilebilirler.

Farklı açısal özelliklere göre hareket alanı bulmaktadır.

Özel kumanda sistemi ile ani durdurma sitemine sahiptir.

Bir işletmenin tam ortasına montalandığında 260 derece dönme işlevine sahiptir.

Kurulumu ve kullanımı oldukça kolaydır.

Diğer vinç modellerine göre daha ekonomik özellikler taşımaktadır.

adana tavan vinci, adana tavan vinci servisi, adana tavan vinç servisi, vinç bakımı , vinç imalat, tavan vinci, adana vinç servisi, vinç servisi, vinç servisi adana, köprülü vinç, portal vinç, monoray vinç, vinç halatı, vinç klavuzu, yük asansörü, adana yük asansörü, yük asansörü imalat, adana yük asansörü imalat, pergel vinç, vinç bakım onarım, vinç pano, vinç sürücü, vinç inverter, vinç halat değişimi, vinç kontaktör, vinç uzaktan kumanda, vinç kumanda, vinç kumandası,